Návštevná kniha

PRAVIDLÁ KNIHY HOSTÍ

 • Príspevok nesmie byť v rozpore s platnou legislatívou SR.
 • Príspevok nesmie obsahovať hanlivé výrazy, vulgarizmy.
 • Príspevky nesmú byť zamerané na propagáciu vojny, násilia.
 • Príspevky nesmú obsahovať prejavy vyhrážok, rasovej neznášanlivosti, náboženskej neznášanlivosti.
 • Príspevky nesmú obsahovať prejavy národnostnej neznášanlivosti.
 • Príspevky nesmú obsahovať prejavy neznášanlivosti na báze pohlavia.
 • Príspevky nesmú byť zamerané na sexuálnu tematiku.
 • Príspevky nesmú obsahovať propagáciu tovarov, prác a služieb, taktiež nesmú obsahovať propagáciu značiek a obchodných názvov.
 • Príspevky nesmú byť zamerané na propagáciu omamných látok, alkoholu, tabakových výrobkov a jedov.
 • Príspevky nesmú byť zamerané na propagáciu politických strán a jej činiteľov či už v pozitívnom alebo negatívnom zmysle.
 • Príspevky nesmú zosmiešňovať (ironizovať) jednotlivca alebo skupinu ľudí, po odbornej alebo ľudskej stránke.


Dominika Porubkova

reagujem na starostu ...

 

Dakujem za Vasu odpoved pán starosta .

Tu nemohucnost a alibizmus som myslela v sirsom kontexte ohladom kastiela . Samozrejme suhlasim s Vami ohladom veľa hodnotnej a užitocnej prace v dedine . O tom niet pochyb .

 

Ale ten kastiel je predsa len trochu alibizmus . Z Vasej odpovede citim , že obec asi nema zaujem kastiel dostat do vlastnej rezie a využivat ho . Ak sa prejdeme po malom Slovensku , tak mame milion prikladov o konstruktivnom pristupe samosprav . Obce nielenže videli potencial ale dokazali najst aj prostriedky na rekonstrukciu . Staci pozriet Google a pre par otazok spytat sa kolegov na ZMOS-ke ...

Ak v tom vidi potencial tretia osoba tak by aj obec mohla vidiet . Ak sa dokazala tretia osoba dohodnut tak preco sa nevie obec dohodnut ? Za tie roky by sa určite bola našla cesta k odkupeniu či inej forme vlastnictva .  Vytvorilo by sa niečo hodnotne a obec by mala z toho profit .... Silne pochybujem , že v dobe dotacii , štrukt.fondov a kadejakých fin možnosti by sa to nedalo .

 

Obavam sa , že takto o pár rokov  z toho budete mat predsa len  ruinu v strede dediny čo bude hanba samosprávy .

 

Dominika Porubkova

streda, 19. október 2016, 13:01
Samo Pocatko

Milá Dominika ,

S tým kaštieľom súhlasím, aj väčšina občanov. Ale to je otázka pre kompetentných a ich voličov. Asi až tak dobre nepoznáš pomery v regione/obci :-) Väčšina obce je už frustrovaná dianím a preto sa asi aj k volbám tak stavia .  

Možno by bolo na mieste sa spýtať , aké hodnotné/kreatívne projekty/nápady priniesli poslanci, zamestnanci OU. 

Kým si totie miestne mikro komunity budú brať obec ako dojnú kravu a futbal a iné nezmysly dotovať, nečakaj pokrok. Kukni  sa naokolo , regionálne aj globálne. Z hradu si urobili biznis Michalovčania, skvelý!!! Vinice nechali zarásť, Śíravu rozhajdákali a kaštieľ? Tipujem o 10 rokov bude ruina. 

Skoda, že sa tote múdre hlavy nechcú inšpirovať ,ved pred školou urobili parádne ihrisko PRISTAšE!!! Nedávno tu bola snaha od takoho jednoho urobit spolok/muzem miestnych vinarov. Neviem v akom to je štádiu, toto je dobrá vec . 
 
Asi im treba dať omnoho viac času aby sa ich plány rozvinuli ako tu nižšie spomínal/obhajoval jeden diskutujúci . 

Samo Pocatko

piatok, 23. september 2016, 12:48
starosta

Dobrý deň Dominika

 

Dovoľte reagovať na Váš príspevok

Kaštieľ: Kaštieľ sa v 90tych rokoch dostal po reštitúcii do rúk pôvodných vlastníkov. Od toho času žiaľ takto chátra. Podľa mojich informácií sa obec v minulosti pokúšala o získanie kaštieľa do svojho vlastníctva, no neúspešne. V istom čase sa aj uvažovalo o jeho odkúpení, no nenašiel sa dostatok finančných prostriedkov. V priebehu môjho funkčného obdobia som sa o kaštieľ zaujímal a zistil som, že kaštieľ vlastníci prenajali tretej osobe, s ktorou som sa aj stretol. Deklarovala svoj zámer celkovej rekonštrukcie kaštieľa, čo ma samozrejme potešilo. K rekonštrukcii malo dôjsť v priebehu tohto roka. Momentálne sa však okolo budovy kaštieľa nič nedeje, dôvod zatiaľ nepoznám. Pokúsim sa zistiť čo je tomu príčinou a budem Vás informovať. Tak ako Vám ani mne sa nepáči, v akom stave sa kaštieľ nachádza. Trocha ma však mrzia Vaše slová o alibizme a nemohúcnosti vytvoriť čosi hodnotné v obci. Myslím si, že za posledné roky sa v obci vytvorilo mnoho hodnotných vecí a pevne verím, že v tomto vytváraní budeme pokračovať. Možno aj obnovou kaštieľa.

 

Potok: Regulácia koryta potoka určite nie je strategickým plánom obce. Je len jedným s cieľov k zlepšeniu podmienok života Viňančanov. Možno situáciu potoka v hornej časti nepoznáte až tak detailne, no tento potôčik s úbohým prietokom, ako píšete, sa v jarných mesiacoch, kedy sa topí sneh a prichádzajú prvé dažde, resp. v jeseni, mení na poriadnu riavu. Mnoho obyvateľov ma prosilo o riešenie tejto situácie, pretože majú obavy o svoj majetok z dôvodu, že v niektorých úsekoch, pri takých prívaloch chýbajú doslova centimetre, aby sa potok nevylial. Zároveň dochádza k výraznej erózii brehov a vytváraniu meandrov. Z toho dôvodu pristúpime ešte v tomto roku k úprave a prehĺbeniu najkritickejších úsekov. Zároveň podotýkam, že obec neplánuje na túto reguláciu vyčleňovať finančné prostriedky z vlastného rozpočtu. Budeme sa uchádzať o získanie nenávratného finančného príspevku.

Maďarská delegácia: Spoločne sme rokovali o viacerých možnostiach spolupráce. Máme jednoznačne záujem urobiť maximum, aby sa prostredníctvom cezhraničného partnerstva podarili hodnotné aktivity.

 

Želám pekný deň

Marián Makeľ, starosta

štvrtok, 22. september 2016, 17:04
Dominika

Dobrý deň ,

Pred pár dňami som bola s kamoškami na výlete Vinné /Viniansky hrad/ Jazero. Neskutočne smutný pohľad to bol na Kaštieľ a záhradu / park.

Neviem pochopiť, prečo po toľkých rokoch ešte stále obec nedokázala tento skvost dostať pod vlastnú réžiu a využiť ho pre vlastné účely. Ved kopa samospráv s podobnou budovou na tom zarába a využíva na vlastné reperezentačné podujatia.

 

Viac-menej poznám region podrobne. Nechápem, ešte nedozrel čas ukončiť alibizmus a nemohúcnosť a vytvoriť čosi hodnotné? Samospráva s možnosťami ako Vinné by určite nemala problém nájsť/vytvoriť podmienky na financovanie a obnovu. Stačilo by sa možno inšpirovať pár metrov nad obcou /hrad/, kde sa ukázalo, že kde je vôľa, tam je i cesta.

Taktiež som počula od miestnych, že strategický plán obce je úprava koryta potôčika s úbohým prietokom. Natíska sa potom stará rímska otázka CUI BONO? PRE KOHO DOBRO?    

 

Počula som, že pred pár dňami bola na pracovnej návšteve madarska delegácia. Vraj s konkrétnymi bodmi na podporou a rozvoj obce. Pevne verím, že táto návšteva prinesie osoh.

 

Veľa úspechov, Dominika.

pondelok, 19. september 2016, 07:22
Anton - Prímestská

Dobrý deň,kedy sa bude robiť orezávka pláži od náletov na Bielej hore ?Hlavne lesopláž, pláž pod Javorinou . Nie je záujem o prenájom pláži tak ako na Medvedej hore?

sobota, 03. september 2016, 00:28
starosta - Re Rekonštrukcia verejného osvetlenia

Dobrý deň. Projekt rekonštrukcie verejného osvetlenia je financovaný z kapitoly Ministerstva hospodárstva SR s podporou Európskej únie. Minulý týždeň sa ešte dorábali niektoré nedostatky, ktoré boli zistené pri preberaní stavby. V súvislosti s týmto nesvietilo verejné osvetlenie počas jednej noci, aj to iba v dolnej časti obce. K dnešnému dňu by mali svietiť komplet  všetky svetlá v obci. Osvetlenie podľa podmienok zmluvy s MH SR musí byť zapnuté počas celej noci – nie je to len v našej obci, ale vo všetkých obciach, ktoré sa do tohto projektu zapojili. Doterajšie svetlá boli 36 resp 72 Watové, nové sú 18,5 resp 28,5 W a po 23 hod sa ich výkon znižuje  o 60%, čiže k úspore energie určite dochádza (úspora bola takisto jedna z podmienok tohto projektu). Verím, že Vám takéto vysvetlenie postačuje.  

utorok, 08. marec 2016, 09:18
Frantisek - Rekonstrukcia verejneho osvetlenia

No ja neviem, to sa neda dat nejaky koment k pribehu rekonstrukcie VO? Tito mi pripadaju ako nejaki slendriani, zas liezli na stlp v mojej zahrade, dohadovali sa volaco o suciastke, opat rozryli teren pred chodnikom . A vecer tma ... Uz ked sme pri tom, naco to svieti celu noc, v konecnom dosledku je to zbytocne a neusetrime ani halier.

štvrtok, 03. marec 2016, 23:46
Alexandra Makeľová

Prepáčte ale chcela by som sa spytať či tu niekedy žil Ján Makeľ. A či by ste mi o ňom mohli niečo povedať. Prosim Vás mamina mi o ňom nechce nič povedať.

streda, 18. november 2015, 17:51
Jana

Chcem sa opýtať ako je to so zavadnosťou studničky lejbani ci voda v nej obsahuje alebo neobsahuje bakteriu lebo som pocula ze ano ale nikde o tom nieje upozornenie.Ďakojem za skoru odpoveď.

štvrtok, 07. máj 2015, 20:47
Starosta

Voda zo studničky je nepitná. Na pitie je vhodná až po prevarení. Výsledky rozboru sú od včera vyvesené na studničke.

piatok, 08. máj 2015, 07:27
lucia

Dobry den.Chcela by som sa opytat ci obec neuvazuje o vytvoreni noveho a hlavne funkcneho ihriska pre deti zo skolky.Musi kazdy uznat ze sucastne ihrisko je v hroznom stave!Je malicke a samozrejme tie preliezky co su na nom si uz "pamataju aj deti Marie Terezie"  Nemohlo by sa taketo ihrisko vytvorit napriklad za budovou skoly kde skolaci kedysi pestovali zeleninu?
Deti v skolke maju pekne vynovene priestory a tiez by sa potesili novemu ihrisku.Hlavne v dnoch ked je pekne pocasie by ho urcite vyuzili.
Aspon za mna ako rodica mozem povedat ze ak by sa organizovala brigada na vytvorenie noveho ihriska tak sa samozrejme zapojim.A verim ze by som nebola sama a ruku k dielu by prilozili aj ini rodicia,ktorym zalezi na tom aby sa ich deti hrali na peknom a hlavne bezpecnom ihrisku. DAKUJEM! 

piatok, 24. apríl 2015, 15:05
Starosta

Na tému detského ihriska som rozprával s vedením našej školy, keďže ihrisko je v ich správe. Uvedomujeme si, že celkové zariadenie ihriska je už staršieho dáta, je však funkčné. Vybudovanie nového ihriska si vyžaduje vysoké finančné náklady a na to momentálne financie nie sú. Škola žiadala prostriedky z rôznych výziev, žiaľ neúspešne. Bude však naďalej podávať žiadosti o granty, aby sme aj tým najmenším vytvorili vhodné zázemie.

utorok, 05. máj 2015, 06:21
Starosta

Psie exkrementy: Nevidím nič zlé na tom, aby sa k chodníku na jazero umiestnili 2 koše na psie exkrementy. Práve naopak.

Tenisový kurt: Personálne otázky úradu sú v kompetencii starostu obce. Som presvedčený, že s prácou nového správcu budeme všetci spokojní.

Brigáda počas LTS: Pri výbere brigádnikov počas LTS budú mať jednoznačne prednosť Viňančania. Pri výbere bude, okrem sociálnej situácie, prihliadané aj na komunikačné, jazykové a iné schopnosti uchádzača. V prípade nedostatku žiadostí z Vinného, budeme musieť brigádnikov doplniť z blízkeho okolia.

pondelok, 20. apríl 2015, 09:56
Martin

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať pána starostu Ing. Makeľa, či obec neplánuje zaviesť do obce kontajnery na separovaný zber odpadu. Viem, že v obci je pravidelne vykonanávaný zber separovaného odpadu z každej domácnosti, ale podľa môjho názoru by sa hodili niekde v centre obce (napr. v priestoroch námestia) nádoby na zberné suroviny (sklo, papier, plasty, kovy, nebezpečný odpad, bio odpad a pod.), ktoré by slúžili občanom aj mimo pravidelných intervalov zberu odpadu. Kedysi takéto nádoby boli k dispozícii pri bývalom obchode Centrum (dnešné potraviny Ilas), lenže častokrát boli preplnené a skôr špinili okolie, ako spĺňali svoj účel. Bolo by vhodné na zváženie niečo podobné zrealizovať aj v súčasnosti.

Ďalej by ma zaujímalo, či nie je v pláne presun priestorov pošty niekde do lokality taktiež bližšie k centru obce, resp. v priestoroch obecného úradu, lebo povedzme si narovinu pošta je takpovediac "od ruky" občanom.

Ešte jedna otázka na záver, zaujímalo by ma taktiež, či obec nezvažuje rekonštruovať prístupovú cestu smerom zo Zemplínskej šíravy na Vinianske jazero, ktorá je taktiež už v dezolátnom stave, celá zaplátaná s výtlkmi.

Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

Martin

piatok, 17. apríl 2015, 20:32
Starosta


S umiestnením kontajnerov na separovaný odpad nateraz v centre obce neuvažujeme. Ako píšete, každá domácnosť má vytvorené dostatočné podmienky na separovanie, z toho dôvodu mi ďalšie kontajnery prídu zbytočné, navyše finančne zaťažujúce. Na separovaný odpad z cintorína sme nedávno vyčlenili 2 kontajnery (plasty a sklo). Návštevníci cintorína ich môžu využívať celoročne.

Myšlienka umiestnenia pošty v priestoroch obecného úradu, z hľadiska komplexnosti poskytovaných služieb pre občanov, je veľmi dobrá. Momentálne však priestory v budove úradu pre poštu nemáme. O ďalších možnostiach „presťahovania“ pošty Vás, v prípade zistenia nových skutočností, budem informovať.

S opravou výtlkov začneme pravdepodobne v závere tohto týždňa (záleží od počasia). Plánujeme ich opravovať svojpomocne, aby sme tak ušetrili finančné prostriedky. Opravovať sa budú cesty v obci, ale aj cesta na Vinianske jazero, či Zemplínsku šíravu.

pondelok, 20. apríl 2015, 12:14
Ivan

Pán František ešte jedna vec, viete si predstaviť, že človek, ktorý sa tak otvorene ohradil voči p. starostovi Ing. Makeľovi, má vôľu pracovať pre obec? Ing. Makeľ je pre Vinné novou a priaznivou výzvou, tak ho nechajte vykonávať svoju funkciu a neobviňujte ho z vecí, ktoré nemôže, alebo v minulosti ani nemohol ovplyvniť.

piatok, 17. apríl 2015, 09:08
Ivan

Pán František nehnevajte sa, ale Váš príspevok mi príde ako provokácia. Lebo funkcia správcu tenisového kurtu je skôr zaťažujúca, nie prospešná pre danú osobu. A nakoľko som sa zúčastnil výstavby toho kurtu a zažil všetkých správcov, tak som nejaký významný rozdiel nebadal. Ak ste ho zbadali Vy tak napíšte. A čo sa týka tých exkrementov. Zrejme chodíte na jazero autom, lebo inak by ste toto nenapísali. Chodník na jazero je pre mnohých občanov oddychovou zónou a je logické, že exkrementy k oddychu nepatria. Takže záverom by som to zhodnotil tak, že našu obec vnímate tak, že majme exkrementy, ale majme aj pána Viňanského. Len aby nedošlo k nedorozumeniu pána Ing. Viňanského si vážim, aj keď ma sklamal v predvolebnej kampani, ale toto beriem ako chvíľkovú indispozíciu.

piatok, 17. apríl 2015, 08:59
František

Nechápem, načo sú komu koše na psie exkrementy pri ceste na Jazero. To už rovno dajte koše na konské exkrementy v dedine!
Chodieval som hrávať tenis na náš kurt vo Vinnom a musím povedať, že sme boli spokojní s predchádzajúcim správcom p. Viňanským. Preto nás prekvapila zmena na tomto poste. Preto sa pýtam pána starostu, čo Vás viedlo k tejto zmene. Chápem, že toto nieje kľúčová pozícia na úrade... očakávam teda aj Vaše ďalšie energické opatrenia aj na doležitelších postoch. Som zvedavý a teším sa na výberové konania.
Ďalej ma napadlo sa spýtať v tejto súvislosti, či už konečne zmeníte zabehaný systém zamestnávania brigádnikov počas LTS – či to bude zase len pre vyvolených členov z rodín, ktoré na to niesú absolútne odkázané-alebo zamestnáte deti z rodín sociálne odkázaných resp. viacpočetných. Ďakujem za odpoveď.

štvrtok, 16. apríl 2015, 22:02
Jana

Dobrý deň pán starosta.

Počas veľkonočných sviatkov som sa bola po dlhej dobe prejsť smerom na jazero a zostala som šoku  z výrubu lesov v okolí Vinného...Je v poriadku úplný výrub časti lesa? Pozdlž cesty na jazero na dvoch miestach a v okolí obce som to radšej ani nepočítala  . Chápem, že sa likvidujú "choré" stromy, ale vyrúbať všetko do posledného kmeňa?! A ak sa už časť lesa vyrúbe, tak nemali by sa vysádzať nové stromy? Vopred Vám ďakujem za odpoveď na môj dotaz a prajem všetko dobré Viňančanom

S pozdravom JZ

P.S. Prečo už nie sú na stránke tie letecké zábery obce?

streda, 15. apríl 2015, 17:40
Starosta

Dobrý deň.
Lesy v okolí našej obci nepatria obci, sú súkromné resp. vo vlastníctve Vojenských lesov SR. Z toho dôvodu do hospodárenia resp. výrubu obec nemá kompetenciu vstupovať. Pokiaľ viem, každý vlastník resp. nájomca lesa musí svoje hospodárenie vykonávať v súlade s tzv. Lesným hospodárskym plánom, ktorý upravuje okrem iného aj kvóty výrubu a ktorého dodržiavanie je kontrolované nadriadenými orgánmi (Obvodný lesný úrad). Každý porast, ktorý dorastie do rubného veku sa vyrúbe, no zároveň sa musí zabezpečiť jeho obnova, spravidla prirodzeným zmladením. Je to vlastne taký kolobeh, aj keď to niekedy vyzerá tak drasticky.
Čo sa týka leteckých fotiek, už čoskoro budeme mať novú internetovú stránku aj s fotkami.

štvrtok, 16. apríl 2015, 12:38
Starosta

Lavičky a smetná nádoba pri krbe už sú na svojom mieste. Momentálne pracujeme na žiadosti o dotáciu na kamerový systém a obnovu dopravného značenia v obci. Jedna z kamier bude určite "namierená" aj na priestor pri krbe. Čo sa týka chodníka na Vinianske jazero, tak už čoskoro na tomto úseku osadíme 6 lavičiek s odpadkovými košmi. Zároveň budú k dispozícii aj koše na psie exkrementy. Verím, že budú dlho slúžiť svojmu účelu.

utorok, 31. marec 2015, 13:19
Lucia

Tak to je fakt uzas ze nam v dedine budu robit bordel cudzi pubertaci.Aj ked je pravda ze to mozu byt aj nasi mladi  ...Ono by to bolo asi najlepsie aby sa tie kamery nainstalovali.Mozno by ich to odradilo robit blbosti.
A tiez by bolo dobre ak by si majitelia psov poupratovali po svojich "milacikoch".Myslim hlavne ak sa prechadzaju po chodniku smerom na jazero.Niekedy mi prechadzka pripada ako slalom medzi "kopkami"  ...Dakujem

pondelok, 30. marec 2015, 16:03
Marek

Nuž je pravda že tam chodia mladí piť, často nie sú ani z Vinného ale prídu z Michaloviec alebo okolia a vôbec ich netrápi že ničia lavičky a robia bordel... Podľa mňa by bolo celkom dobré nainštalovať niekde nablízku kameru ako sa avizuje už dlhšiu dobu

nedeľa, 22. marec 2015, 08:22
Starosta

Lavičky pri krbe sa pravidelne pred zimou uskladňujú. Ale už čoskoro budú na svojom mieste aj so smetným košom. Mrzí ma však, že kôš využíva málo návštevníkov a neporiadok je tam na „dennom poriadku“.

nedeľa, 22. marec 2015, 08:04
Lucia

Dobry den.Chcem sa opytat kde sa "stratili" lavice a stol,ktore boli pri krbe za obecnym uradom.Minule sme boli na ihrisku a chceli sme si tam na chvilu sadnut,no nebolo kde.A tiez ma zarazil neporiadok okolo krbu-hlavne porozbijane flase. Nebolo by na skodu dat tam odpadkovy kos/pre pripad ze niekomu sa tazi zobrat odpadky po sebe domov /a samozrejme ho aj pravidelne vyprazdnovat. Dakujem

sobota, 21. marec 2015, 19:32
Roman Gebrjan

Vďaka, aj ja pevne verím že sa nazbiera dostatok darcov.

streda, 04. marec 2015, 17:00
Starosta

Považujte sa za nahláseného. Odber bude 17.3 od 08 00 hod. Verím, že sa nazberá dostatočný počet. Budeme Vás informovať prostredníctvom sms resp emailu.

streda, 04. marec 2015, 16:47
Roman Gebrjan

Dobrý deň, u koho sa mam nahlásiť na darovanie krvi?

streda, 04. marec 2015, 13:54
Fero

Odporúčam Martinovi Hornému - neriaďte tu diskusiu, ktorá tu v podstate ani nieje...Podľa mňa nie je doležité, kto to hovorí, ale čo hovorí.

nedeľa, 01. marec 2015, 23:44
Powered by JoomVita VitaBook

cintorín Vinné

osobne údaje

Úradná tabuľa

Sprievodca

Fotoalbum

vinancan.sk

Pošta

Hrad

Cestovné poriadky

Viniansky strapec

Sociálne siete

Kalendár vývozu TKO 2019

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30